Donieck    

Donieck - Zakupy

Na zakupy do Doniecka

Aby o wakacjach można powiedzieć „cudowna podróż”, należy dokładnie przeanalizować kwestie związane z zaopatrywaniem się w różne produkty, więc w tym miejscu zastanowimy się nad zakupami w Doniecku. Donieck w ostatnich latach zyskał sporą popularność w Europie, podobnie jak inne ukraińskie większe miejscowości, oferuje zwiedzającym bardzo duże możliwości jeśli chodzi o robienie zakupów. Z czego to się bierze i czy rzeczywiście jesteśmy w stanie sporo zaoszczędzić, wybierając się do Doniecka na Ukrainę?

Donieck – zakupy – czy się opłacają?

Na samym początku należy powiedzieć nieco więcej o zakupach w samym kraju, bowiem ma to bezpośredni wpływ na sytuację w Doniecku. Pierwsze, na co warto zwrócić uwagę, to stosunkowo niskie ceny w porównaniu z polskimi. Dowodem na to są mieszkańcy przygranicznych miejscowości, którzy zamiast do pobliskiego supermarketu, udają się na łowy… u sąsiada za Bugiem. Na Ukrainie taniej można zaopatrzyć się w paliwo, produkty spożywcze, ubrania, alkohol, a także papierosy. Zakupy w Doniecku są podobne, aczkolwiek tutaj dominują przede wszystkim centra handlowe, w których również ceny nie są przesadnie wysokie.

Centra handlowe - Donieck

Jak pokazują badania, podróż marzeń do Doniecka może rzeczywiście dać nam dużo radości. Wszystko przez to, że miasto posiada ogromny potencjał handlowy i już teraz na terenie miasta znajduje się około 30 obiektów, które zaliczyć możemy do centrów handlowych. Jeżeli zliczymy łączną powierzchnię tych sklepów, wyjdzie nam ponad 150 km kwadratowych, co z pewnością jest wynikiem satysfakcjonującym dla zakupoholików. Donieck – zakupy to w dużej mierze ogromne centrum handlowe Donieck City Center, które powstało w 2006 roku i uznawane jest za niezwykle udaną inwestycję. Znajduje się tam wszystko, czego możemy potrzebować wybierając się w wymarzoną podróż na Ukrainę. Inne miejsca, z których Donieck słynie to Warus, Amstor, Forum oraz White Swan. A jest tego jeszcze dużo więcej…

Donieck a pamiątki

Każda podróż zagraniczna wiąże się z zaopatrywaniem w przedmioty, które związane są z miejscem pobytu. W Doniecku nie ma wielkiego turystycznego bumu, ale mimo to można zajrzeć tam do sklepów z pamiątkami, które oferują ukraińskie przedmioty, związane z państwem, tradycją oraz folklorem. Najpopularniejszym sklepem z pamiątkami w mieście jest jednak ten, znajdujący się na terenie stadionu Donbas Arena(Donieck). Można tam zaopatrzyć się w pamiątki związane z piłką nożną oraz zbliżającymi się wielkimi krokami Mistrzostwami Europy. Dzięki temu zakupy w Doniecku są jeszcze bardziej interesujące.

Jeżeli więc pragniemy zaopatrzyć się w przedmioty tańsze niż w naszym kraju, warto udać się do naszego ukraińskiego sąsiada. Zakupy w Doniecku to doskonały element wycieczki, dzięki któremu możemy zaoszczędzić, spędzić miło czas i wrócić do kraju z różnorodnymi towarami, które często, szczególnie w centrach handlowych, mają wyższą jakość niż te, które możemy kupić w Polsce.

Donieck
Historia
Atrakcje turystyczne
Nocleg
Restauracje
Zakupy
Bilety lotnicze do Doniecka
Dyskoteki, Kluby - Nocne życie
Stadion Donbass Arena
UEFA EURO 2012