Donieck    

Bilety lotnicze do Doniecka

i Lotnisko w Doniecku

W dzisiejszych czasach podróżowanie samolotem, pomiędzy Polską a Ukrainą, jest absolutną codziennością, przez co warto przed podróżą zastanowić nad zarezerwowaniem biletów lotniczych do Doniecka. Dlaczego do tego miasta? Bowiem powstał (choć wciąż jest modernizowany) tutaj wspaniały port lotniczy, który szybko stał się drugim lotniskiem w kraju i obsługuje coraz więcej lotów oraz pasażerów. Warto bliżej poznać to miejsce, a także dowiedzieć się nieco więcej o biletach, szczególnie w perspektywie zbliżających się Mistrzostw Europy. Być może ktoś z was wybiera się w tym celu do tego ukraińskiego miasta?

O samym lotnisku

Lotnisko w Doniecku zostało zbudowane na przestrzeni lat 40-tych i 50-tych XX wieku, a w latach 70-tych przeszło generalny remont. Aktualnie pełni status międzynarodowego portu lotniczego i jest drugim co do wielkości na Ukrainie (większy jest tylko kijowski Boryspol). W związku z EURO 2012 (Donieck), którego Donieck będzie jednym z gospodarzy, musiało ono zostać rozbudowane, np. o nowy terminal, dzięki czemu możliwa będzie obsługa wymaganej liczby osób na godzinę (3100 w dniu meczu). Jest to liczba bardzo duża, ale wszelkie prace, mające poprawić efektywność lotniska w Doniecku są aktualnie prowadzone, dzięki czemu nie będzie problemów z obsługą ogromnej ilości pasażerów, a także rezerwowaniem i kupowaniem na miejscu biletów lotniczych do Doniecka. Łączna powierzchnia ma osiągnąć 586 tysięcy m kwadratowych, łącznie z nowo budowanym dworcem lotniczym. Ponadto Donieck będzie pełnił rolę huba, czyli lotniska będącego łącznikiem pomiędzy Europą a Azją. Dzięki takim rozwiązaniem, będzie możliwa cudowna podróż z i na Ukrainę.

Znaczenie donieckiego lotniska

W związku z czynionymi staraniami i trwającymi planami, lotnisko w Doniecku będzie posiadało ogromne znaczenie logistyczne dla Ukraińców. Warto wspomnieć, że jest ono większe od trzeciego w kolejności lotniska ukraińskiego, znajdującego się w Odessie. Wraz z Boryspolem w Kijowie, będzie przyjmował rocznie miliony pasażerów, podróżujących do tego państwa ze wszystkich stron świata. Możliwe więc jest kupno biletów lotniczych do Doniecka, znajdując się zarówno w Polsce, jak i Niemczech czy Izraelu. A liczba połączeń i, co za tym idzie, miejsc docelowych stale rośnie.

Najważniejsze połączenia

Jeżeli planujecie kupić bilet lotniczy do Doniecka, ale nie wiecie czy na lotnisku w miejscu, w jakim się znajdujecie, istnieje takowe połączenie, warto przeanalizować dostępne opcje. Bezpośrednio do tego miasta można dostać się z lotnisk w Warszawie, Kijowie, Tel Awiwie, Atenach, Barcelonie, Stambule, Monachium, Rydze, Tbilisi, Salonikach, Wiedniu, Wilnie, Erewaniu, Dubaju, Larnace, Szarm el-Szejk czy Moskwie. Nie należy zapominać również o innych portach lotniczych na Ukrainie, które oczywiście także łączą się z Donieckiem. Nie ma obaw o to, że lista nie zostanie poszerzona – w końcu lotnisko w Doniecku ma być hubem, łączącym Azję z Europą.

Bilety lotnicze do Doniecka

Jeżeli wybieramy się w wymarzoną podróż na Ukrainę i koniecznie jako środek transportu chcemy wybrać samolot, warto zastanowić się nad wcześniejszą rezerwacją biletów lotniczych do Doniecka. Dzięki takiemu zapobiegawczemu działaniu, wyeliminujemy niebezpieczeństwo spóźnienia się czy niemożności kupienia biletu na miejscu. Może być wszak tak, że miejsca na dany lot będą zajęte, a jeżeli zamówimy bilety wcześniej, z pewnością do takiej sytuacji nie dojdzie. W Internecie znajduje się cała masa różnorodnych wyszukiwarek połączeń, dzięki którym mamy możliwość odnaleźć upragniony lot na trasie Warszawa - Donieck i przy okazji zarezerwować swój bilet do Doniecka.

Jak zamówić bilet?

Donieck: rezerwacja biletów może być dla nas również oszczędnością, bowiem w przedsprzedaży bywają one tańsze, aniżeli na miejscu. Aby zamówić swój bilet lotniczy do Doniecka, na początku należy wypełnić specjalny formularz, w którym wypełniamy swoje dane i akceptujemy regulamin oraz potwierdzić czas realizacji zamówienia. Później pozostają już tylko kwestie związane z uiszczeniem zapłaty, odbiorem biletu oraz potwierdzenie. Procedura jest bardzo prosta, a ułatwia ją zdecydowanie Internet, dzięki któremu możemy dzisiaj załatwiać różnorodne formalności, bez wychodzenia z domu.

Lotnisko w Doniecku a EURO 2012

Nie ulega wątpliwości, że lotnisko w Doniecku przechodzi modernizację ze względu na Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Podróż zagraniczna do miasta-współgospodarza będzie dzięki temu łatwiejsza dla każdego kibica, który zechce oglądać spotkania odbywające się w tym mieście. Jako że kilka tysięcy osób będzie mogło wylądować w ciągu jednej godziny, ograniczone do minimum zostaną problemy z rezerwacją biletów lotniczych do Doniecka na EURO 2012, a także ich realizacją. Specjalne wymogi sprawiły, że port lotniczy staje się jednym z najnowocześniejszych i najbardziej funkcjonalnych w tej części Europy.

Pobliskie obiekty

Jeżeli wybraliśmy się w podróż marzeń na Ukrainę i lądujemy w Doniecku, musimy wiedzieć czego można spodziewać się po pobliskich terenach. A istnieje tutaj wiele alternatyw, szczególnie związanych z noclegiem. W okolicach lotniska znajduje się wiele hoteli, między innymi Atlas Hotel oraz Donbas Palace Hotel(Donieck). Poza tym znajdziemy tutaj galerię sztuki, centra handlowe, filharmonię, teatr czy też ciekawe obiekty, takie jak pomnik Lenina. Żaden podróżnik nie będzie miał więc problemów z dotarciem w określone miejsce, również dzięki wielu liniom autobusowym oraz drogom, prowadzącym do najbardziej pożądanych przez gości miejsc.

Lotnisko w Doniecku robi wrażenie na każdym przyjezdnym. Ten szybko rozwijający się, unowocześniany z każdym miesiącem obiekt staje się drugim najważniejszym na Ukrainie. Nikt nie powinien mieć problemów z odnalezieniem się w porcie oraz z rezerwacją biletów lotniczych do Doniecka, dzięki czemu dotarcie tam i wylot stamtąd, jest zdecydowanie ułatwiony. Chyba że obawiamy się lotów – wtedy pozostaje jazda samochodem.

Donieck
Historia
Atrakcje turystyczne
Nocleg
Restauracje
Zakupy
Bilety lotnicze do Doniecka
Dyskoteki, Kluby - Nocne życie
Stadion Donbass Arena
UEFA EURO 2012